Nr 91 (2238)

2009-05-12

Ten egzemplarz został wysłany na adres: .

 
Rynek

 

Data publikacji: 2009-05-12

Dz.U. nr: 2238

Polisowo.pl po fazie testów

+ Wyszukiwarka ubezpieczeń Polisowo.pl zakończyła testy

+ Serwis oferuje również program do obsługi agencji

 

Portal Polisowo.pl właśnie ukończył fazę testów. Polisowo.pl to internetowa wyszukiwarka ubezpieczeń. Pozwala na wyszukanie ofert OC/AC/NW oraz pakietów 16 ubezpieczycieli. Serwis daje możliwość łączenia ubezpieczeń OC i AC z różnych firm. Polisowo.pl prezentuje oferty ponad 800 agencji ubezpieczeniowych z całej Polski. Internauta wypełniając jeden formularz uzyskuje informację na temat ceny. Ewentualny zakup realizuje wybrany przez klienta agent.

Polisowo.pl oferuje tradycyjnym pośrednikom proste i tanie wejście do internetu.

Dla pośredników - Polisowo.pl to nowy sposób na przedstawienie agencji oraz jej oferty w internecie. Po rejestracji na stronie www.polisowo.com każdy pośrednik otrzymuje:

+ program do obsługi agencji i przygotowywania ofert off-line;

+ własną stronę WWW z wyszukiwarką jego indywidualnych ofert;

+ wizytówkę i miejsce na mapie agentów w Polisowo.pl.

Polisowo.pl jest rozwiązaniem łączącym klientów szukających ubezpieczeń w internecie z pośrednikami, którzy dotychczas nie korzystali z tej formy prezentacji swojej oferty. (MaB)

Za:

Polisowo.pl


Polisowo.pl wydaje się być ofertą dla agentów tracących tradycyjny rynek. Będzie nią jednak tylko pod warunkiem generowania odpowiedniego ruchu. Zakładając, że każdy agent ma dostawać ze strony średnio tylko jedno kończące się zawarciem umowy zapytanie tygodniowo, serwis musiałby generować prawie 42 tysiące umów w rocznie.

To dużo. To dużo umów... A ile zapytań?...

Faktem jest, że agentowi na pokrycie kosztów rejestracji w serwisie wystarczy zawarcie jednej, czasem dwu umów OC rocznie. Ale czy dla kilku umów rzeczywiście warto będzie sobie głowę zawracać?...

Marcin Z. Broda

 

 

 

 

 
 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.